PRAZNIK SVETE ANGELE, 27. 1. 2023

Praznik svete Angele je za naš vrtec poseben dan saj je naš vrtec poimenovan po tej svetnici.

V vrtcu že 9 dni prej začnemo priprave na praznik z zgodbami o Angelinem življenju. Otroci z zanimanjem poslušajo o njenih videnjih, romanjih, delu z ljudmi in ustanovitvi reda uršulink. To je tudi čas, ko zavzeto pojemo pesem Sveti Angeli gre hvala. In se učimo pesmi za sveto mašo.

Nekaj dni prej smo s s. Diano spekli posebne ladjice- Angeline ladjice (kot spomin na njena romanja in opomin, da skupaj z njo romamo po tej poti življenja) – 27. 1. 2023 pa smo popoldan z družinami našega vrtca obhajali skupno mašo. Otroci so pri maši prav lepo sodelovali, posebna zahvala gre kpl Anžetu Cunku, ki je vodil mašo ter Gregorju Bregarju za somaševanje. Hvala tudi vsem staršem za sodelovanje in graditvi skupnosti Kristusovega telesa.

Sveta Angela, prosi za nas, za naš vrtec, za naše družine, otroke, vzgojiteljice in vse, ki so povezani z našim vrtec!

Prijava na e-novice