Popoldnevi z očki in mamicami v jaslih

Letošnji popoldnevi z mamicami in očki v jaslih našega vrtca so zaradi omejitev ob epidemiji potekali malo drugače. Mamice in očki niso prišli s svojimi malčki v jaslično sobo, da bi skupaj odkrivali materiale na policah ter zarajali na skupni “črti”(oz. rožicah v rdeči sobi ter pikicah v oranžni sobi) kot vedno do sedaj. Zato smo letos vzgojiteljice delček našega skupnega časa na “črti” kar posnele in tako staršem poslale nekaj pesmic/bibarij, da so lahko skupaj  s svojimi “jasličarji” poustvarili vzdušje v sobi.  Ker so popoldnevi namenjeni tudi skupnemu preživljanju časa starša z otrokom, smo vzgojiteljice za mamice in otroke pripravile das maso ter predloge, kaj lahko delajo iz nje doma. Nastalo je nekaj prav luštnih polžkov, sončkov… Očki pa so dobili nalogo (in potreben material) sestaviti z otrokom barčico ter jo spustiti po vodi. Po fotografijah sodeč, sta oba izziva uspela 🙂