MEDGENERACIJSKO SREČANJE

V petek, 26. 5. 2023, so v naš vrtec prišli prav posebni gostje. Dedke in babice naših vrtčevskih otrok je ob prihodu pozdravila s. Jasna Marija Kogoj. V uršulinski cerkvi sv. Trojice jim je opisala uršulinke, samostan ter cerkev. Ravnateljica vrtca je dedkom in babicam povedala nekaj besed o našem vrtcu, prvem montessori vrtcu v Sloveniji ter jih povabila v zunanji atrij. Tam so na vrsto prišli nastopi otrok. Sobe so se predstavile z nekaj točkami (pesem, deklamacija, ples), otroci so z zanimanjem opazovali prisotne stare starše, oni pa so budno spremljali svoje vnuke. Kadar se srečamo, ne gre brez pogostitve. Otroci so z navdušenjem napekli nekaj sladkih oz. slanih prigrizkov, saj so vedeli, da so le-ti za njihove drage stare starše. Na igrišču je bilo čudovito opazovati vse objeme, nasmehe, pogovore in prijetno druženje med otroki in dedki ter babicami. Srečanje smo končali s posebno lutkovno predstavo (Prvo leto, ko sem služil), ki so jo zaigrale vzgojiteljice, otroci pa so na koncu s svojimi glasovi pomagali pri petju himne Naš Angelin vrtec.