KONČNI IZLET BODOČIH ŠOLARJEV

V ponedeljek, 13.6.2022, smo z bodočimi šolarji odšli na končni izlet na Rakovnik. Med potjo smo se igrali igro tišine, namesto hoje smo del poti kar tekli in se na sploh imeli lepo. Ob prihodu na jaso smo si privoščili popotno malico, nato pa so otroške ročice začele na kup zlagati veje iz gozda. Prijetno utrujeni smo se ulegli v nekaj dni staro pokošeno travo in opazovali stvarstvo. Malo nižje nas je v kapelici pričakala Marija. Zapeli smo ji del litanij ter se ji priporočili. Ustavili smo se tudi v cerkvi in si ogledali prelepe vitraže na oknih. Šolarji so povedali, zakaj radi hodijo v naš vrtec, in tu je bilo slišati vsega po malem: od tega, da imajo v vrtcu prijatelje, lahko delajo velika dela, se naučijo črke, do tega, da so tu prijazne vzgojiteljice, da spoznavajo Jezusa ter praznujejo rojstne in godovne dni. Na poti proti cesti nas je za nekaj kapljic celo ujel dež, a je pomoč v obliki avtobusa hitro prišla mimo. Kosilo smo si privoščili kar na vrtčevskem igrišču-pod teraso in za poobedek še: sladoled 😊

(zapisala: U. Slakan)