BEREMO SKUPAJ: NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2022

V rumeni sobi smo se odločili, da lahko otroci letos v nacionalnem mesecu skupnega branja prinesejo v sobo svojo najljubšo knjigo. Knjige so si ostali otroci ogledali, prelistali, nekaj pa smo jih tudi skupaj prebrali.

Letos je rdeča nit akcije skupnega branja povezava med branjem in gibanjem. Izhodišče je misel irskega pisatelja in politika Richarda Steela (1672–1729), ki poudarja povezanost med umom in telesom, med gibanjem, športom in duševnim razvojem.
»Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.«

Tako smo storili tudi mi. Prebrali smo zgodbo Leopolda Suhodolčana O dečku, ki je bil iz cukra (7 nagajivih). Nato pa smo zunaj dodobra izkoristili dežne kaplje in nastale luže, prav tako kot so to storili dečki v zgodbi.

 

Več o akciji si lahko preberete na spletni strani: https://www.bralnaznacka.si/sl/beremo-skupaj-nmsb/