IZLET VRTCA – PLEČNIKOVA HIŠA

Letošnje leto je posvečeno spominu na slavnega arhitekta Jožeta Plečnika.

Kljub ne najbolj naklonjenemu vremenu smo rumenčki in zelenčki odšli na izlet do Plečnikove hiše v Trnovem.

Tam sta nas pričakala zelo prijazna animatorja. Skupinam sta pripovedovala o Plečniku, njegovemu delu ter nas popeljala po njegovi hiši. Razkazala sta nam zimski vrt, kjer smo našteli kar 7 značilnih Plečnikovih stebrov, v kuhinji smo s pravim mlinčkom na roke mleli kavna zrna in videli Plečnikov stol. V njegovi spalnici smo si ogledali pripomočke za arhitekturno risanje ter si na glavo nadeli (repliko) Plečnikov klobuk. Pozdravil nas je tudi Plečnikov najboljši prijatelj, kuža sive barve-za katerega so otroci kaj hitro ugotovili, da je igrača. Skupaj smo se tudi preizkusili v postavljanju zgradb iz lesenih kock. Videli smo še prenekatero stvar, a vsega vam ne smemo izdati, če si boste hišo šli tudi sami ogledati. Pripenjamo link: https://mgml.si/sl/plecnikova-hisa/

Hvala animatorjema Evi in Tilnu   za čudovito vodstvo po hiši, mi pa smo dobili zagon za nadaljnje spoznavanje Plečnikovega življenja in njegovih del.