Srečanje z babicami in dedki

 

V petek 18. maja je bil v AV poseben dan, poln pričakovanj in veselja, saj smo se v popoldanskem času veselili prihoda dedkov in babic. Za njihov prihod smo se prav posebej pripravljali, saj smo že kar nekaj časa pridno vadili za nastop ter zanje pripravili okusne dobrote.

Skozi petje in ples smo predstavili različne pokrajine Slovenije. Zaključek nastopa pa smo pospremili s pesmijo, namenjeno dedkom in babicam. Bilo je zelo lepo, tako da se je marsikomu izmed zbranih orosilo oko. Na koncu pa so nam babice in dedki namenili bučen aplavz.

Poleg zanimivih ljudskih plesov in pesmi, se slovenske pokrajine razlikujejo tudi po tipičnih jedeh. Babicam in dedkom smo tako pripravili nekatere izmed dobrot, ki so nas popeljale v različne slovenske pokrajine.

Na koncu pa je sledil tisti najlepši del srečanja, ko so se otroci in stari starši med seboj družili, pogovarjali ter se skupaj imeli preprosto lepo!

Andreja Simčič

 

Več v FOTOGALERIJI namenjeni staršem otrok AV.